Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
w.bibliotece.pl

Biblioteka PWSZ w Elblągu dołączyła do portalu w.bibliotece.pl

Portal stworzony przez firmę Sokrates Software z Poznania.
Portal e-usług bibliotecznych jest przeznaczony dla WSZYSTKICH zainteresowanych wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych, gromadzonych w bibliotekach i zasobach prywatnych. Portal działa na wielu płaszczyznach przeznaczonych dla różnych grup użytkowników.

Społeczność użytkowników Portalu tworzą osoby i instytucje zainteresowane informacjami dotyczącymi zbieranych materiałów (książek, muzyki, filmów, audiobooków i in.). Użytkownicy mogą wymieniać informacje poprzez forum dyskusyjne, które może być rozwijane w wielu niezależnych wątkach. Każdy użytkownik Portalu może prowadzić dziennik (blog), poprzez który publikuje tworzone przez siebie informacje. Użytkownicy zainteresowani wspólnymi tematami mogą łączyć się w grupy i prowadzić odrębne blogi.
Założenie konta na Portalu umożliwia zbudowanie katalogu własnych zbiorów, zarządzanie tymi zbiorami oraz prezentowanie informacji o zbiorach poprzez Internet w atrakcyjnej szacie graficznej, z dynamicznym, intuicyjnym interfejsem.
Tworzenie własnego katalogu polega przede wszystkim na odnalezieniu gotowych opisów w globalnym katalogu. Do wykorzystania są setki tysięcy profesjonalnie opracowanych opisów (książek, płyt itp.), które można indywidualnie uzupełniać własnymi opiniami, recenzjami lub tagami. Wiele opisów wzbogaconych jest fotografiami okładek lub skanami spisów treści.
Wszystkie nowo wprowadzone do Portalu opisy są weryfikowane przez profesjonalistów, od wielu lat zajmujących się katalogowaniem w znormalizowanym formacie MARC21.

Informacja ze strony http://w.bibliotece.pl/


Data publikacji: 24 stycznia 2019

Przewiń do góry