Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Tydzień Bibliotek w BANS

Tydzień Bibliotek w BANS

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wybrał hasło promujące XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023 r. Brzmi ono:
Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!
Autorką hasła jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu. Uzasadnienie hasła: Biblioteka jest miejscem do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub Facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu (@banselblag) w tym roku również podjęła działania w związku z tym przedsięwzięciem. Przedstawiamy: 

Plan Tygodnia Bibliotek w BANS Elbląg 2023

  • 8-15 maja – gry planszowe w BANSie (BU1 i BU2)
  • 8 maja – wernisaż wystawy fotografii  w Galerii Filar Sztuki pt. „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” - zdjęcia wykonane przez Irenę Bykowską podczas spotkań ze studentami w BANS w Elblągu
  • 9 maja „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” – seminarium (ul. Czerniakowska)

- „Galeria Filar Sztuki - kulturalne wsparcie Biblioteki ANS w Elblągu” –  Dorota Janik
- „IBUK Libra – nowoczesna biblioteka w kieszeni” – Zbigniew Meller 
- "Książka obrazkowa, jako przedmiot artystyczny" - wykład - prof. dr hab. Jerzy Szyłak

  • 10 maja

- godz. 9.30 „Jem zdrowo i kolorowo” – spotkanie z przedszkolakami w Bibliotece (BU2)
- godz. 13.00 „W mennonickim klimacie” spotkanie autorskie z Sylwią Kubik - pisarką z Powiśla, autorką powieści „Mennonitka i hrabia” jedynej na świecie powieści o Mennonitach (BU2)

 

 


Data publikacji: 26 kwietnia 2023

Przewiń do góry