Sympozjum w Szczecinie

Sympozjum w Szczecinie

W dniach 8-10.03.2018 r. członkowie IEEE Elblag Student Branch uczestniczyli w III Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł.” zorganizowanym na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie przez IEEE Szczecin Student Branch, Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) oraz Naczelną Organizację Techniczną. Uczestnikami wyjazdu byli studenci: Marcin Pakuła (II rok), Piotr Stelmach (II rok), Piotr Kwietniewski (I rok) oraz Pani dr Katarzyna Wasielewska.

W pierwszym dniu sympozjum odbyła się sesja techniczna z dziedziny energetyki pt. „Elektromobilność w wymiarze elektrycznym, mechanicznym i logistycznym”, jak również panel dyskusyjny „Człowiek sukcesu – ile musisz włożyć pracy, a ile mieć szczęścia?”. Studenci aktywnie uczestniczyli w ciekawej, inspirującej i motywującej dyskusji. Dodatkowym atutem pierwszego dnia sympozjum były odbywające się równocześnie Targi praktyk, gdzie była możliwość rozmowy z przedstawicielami firm z branży energetycznej, jak również z automatyki i informatyki. W tym dniu studenci uczestniczyli również w prezentacji IEEE Young Professionals pt. „Jak budować swoją ścieżkę kariery w IEEE?”, podczas której dowiedzieli się więcej o działalności IEEE oraz możliwościach, jakie daje członkostwo w IEEE. Studenci mieli również okazję poznać Macieja Borówkę – IEEE Poland Section Student Representative i porozmawiać o działalności studentów w Polskiej Sekcji IEEE. Dzień zakończył się uroczystą kolacją.

Drugiego dnia studenci uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pomiarów elektrycznych przeprowadzonym przez charyzmatycznego szkoleniowca Pana Eligiusza Skrzyneckiego – specjalistę ds. szkoleń firmy Sonel. Szkolenie było bardzo ciekawe i profesjonalne, dzięki czemu mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe praktyczne zagadnienia z dziedziny, którą nie zajmują się na co dzień. Dzień zakończył się kolacją i imprezą integracyjną, gdzie nawiązali szereg znajomości i miło spędzili czas. Oprócz członków IEEE w sympozjum aktywnie uczestniczyli również studenci zrzeszeni w SEP, którzy równie chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach w organizacji.

 

Piotr Stelmach

IEEE Elblag Student Branch Secretary

 

Fot. Katarzyna Fijałkowska, Katarzyna Wasielewska


Data publikacji: 27 marca 2018

Przewiń do góry