Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Świąteczne spotkanie zagranicznych studentów PWSZ w Elblągu

Świąteczne spotkanie zagranicznych studentów PWSZ w Elblągu

Były kolędy, biały stół i tradycyjne polskie potrawy wigilijne. 6 grudnia br. zagraniczni studenci Programu Erasmus+ spotkali się przy świątecznym stole z dr Ireną Sorokosz Prorektor ds. Organizacyjnych PWSZ w Elblągu,  przedstawicielami Instytutów Uczelni oraz Biurem Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblągu.

-Takie spotkania mają charakter kulturoznawczy i integracyjny. Przybliżają obcokrajowcom polskie tradycje świąteczne i są miejscem do zapoznania się z tradycjami panującymi w krajach, z których pochodzą studenci – mówi mgr Iwona Dwojacka, Koordynator Programu Erasmus+ PWSZ w Elblągu.

 

Przebywającym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu studentom z Turcji, Hiszpanii, Rosji oraz Czech przypadły do gustu związane ze Świętami Bożego Narodzenia polskie tradycje i towarzyszące im przygotowania.

- Podoba mi się zwyczaj dzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń – mówi Hatice z Recep Tayyip Erdogan University w Turcji – pierwszy raz mam okazję spróbować świąteczny barszcz z uszkami  i muszę przyznać, że jest on wyśmienity – dodaje.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie przypadającego w tym dniu mikołajkowego wieczoru wszyscy goście dostali upominki i przeszli pod Ratusz Staromiejski, gdzie nastąpiło uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki.


Data publikacji: 07 grudnia 2018

Powiązane artykuły

Przewiń do góry