Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Marszałek wspiera studentów z regionu

Marszałek wspiera studentów z regionu

Do 28 listopada trwa nabór wniosków do marszałkowskiego stypendium naukowego im. Marka Baumana, skarbnika województwa warmińsko-mazurskiego w latach 2000-2019. Wsparcie kierowane jest do studentów, którzy zgłębiają wiedzę w dyscyplinie nauk ekonomicznych. Maksymalna kwota stypendium wynosi 10 000 zł.

- Już kolejny rok wspieramy studentów z regionu, nagradzając ich osiągnięcia naukowe – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Stypendium im. Marka Baumana to finansowy instrument wsparcia skierowany do studentów nauk ekonomicznych. Motywujemy, by rozwijać skrzydła i udowadniamy, że nauka po prostu się opłaca.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest m.in. uzyskanie średniej ocen za poprzedni rok akademicki w wysokości 90% maksymalnej średniej (tj. ok. 4,5) na danym kierunku oraz dwa osiągnięcia naukowe (np. udział w konferencjach, publikacja artykułu, poster, czy aktywność w kole naukowym).

- Jednocześnie honorujemy pamięć o Marku Baumanie, wieloletnim skarbniku województwa, którego codzienna praca i zaangażowanie wywarły historyczny wpływ na sprawne funkcjonowanie samorządu województwa i rozwój społeczno-gospodarczy regionu dodaje marszałek Brzezin.

Szczegółowe warunki ubiegania się o stypendium dostępne są na stronie: https://warmia.mazury.pl/kultura/edukacja/stypendia-naukowe-marszalka.

Zachęcamy do składania wniosków!


Data publikacji: 10 listopada 2022

Przewiń do góry