Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Studentki II r. PPiW z wizytami studyjnymi w placówkach edukacyjnych w Gdańsku

Studentki II r. PPiW z wizytami studyjnymi w placówkach edukacyjnych w Gdańsku

25.11.2022 roku - grupa II roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej wraz z wykładowcą dr Dorotą Bronk odwiedziła dwie placówki edukacyjne w Gdańsku.

Na zaproszenie dyrektora placówki mgr Adama Perzyńskiego i pedagoga specjalnego dr Alicji Szulc-Boczek, byliśmy w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy, gdzie oglądaliśmy przestrzenie edukacyjne. Szczególnie zainteresowała nas: Warsztatownia, gdzie dzieci wszystkich klas pracują z użyciem narzędzi stolarskich i rozwijają własne pasje w tym zakresie; Hamakownia, gdzie dzieci w nietypowy sposób, bez ławek i krzeseł, uczą się różnych przedmiotów; Edukatornia i sale do nauki języków obcych.

Nietypowych przestrzeni w tej szkole jest wiele: fantastyczna sala gimnastyczna ze ścianą wspinaczkową, na korytarzach i w salach lekcyjnych uczniowie mogą korzystać z drukarek 3 D oraz digitalnych tablic. Nietypowy jest też kącik relaksu dla nauczycieli i uczniów, wyposażony w fotele masujące. Zachwyt wzbudziła też przestrzeń biblioteki. Mimo, iż budynek szkoły jest zabytkowy, to edukacja w tej placówce jest bardzo nowoczesna.

Drugą placówką, która zaprosiła nas na wizytę studyjną było Przedszkole „Panienki z okienka”, mieszczące się w budynku kamienicy na Starym Mieście w Gdańsku. Również i ta placówka zrobiła na nas duże wrażenie. Nietypowe kąciki edukacyjne, ciekawa aranżacja przestrzeni i możliwość obserwacji zajęć tutoringu rówieśniczego, ogród przedszkolny - to tylko niektóre z naszych doświadczeń w tym miejscu. Pani dyrektor mgr Ewa Słomińska opowiedział nam o 60- letniej historii tego miejsca dla najmłodszych, o filozofii realizowanych założeń edukacyjnych opartych o pedagogikę leśną i Reggio Emilia, edukację historyczną oraz o aktywnościach dla dzieci i tworzonych przez dzieci.

Wizyty studyjne w Gdańsku wzbogaciły nasze doświadczenia i rozszerzyły nasze myślenie o współczesnej edukacji.


Data publikacji: 15 grudnia 2022

Przewiń do góry