Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Studentka Instytutu Ekonomicznego na Mistrzostwach Świata

W dniach 2-4 listopada w Policach odbyły się Mistrzostwa Świata juniorek w warcabach.  W zawodach brała udział studentka Instytutu Ekonomicznego (II Ekonomia) Daryna Mosiienko.

W grupie juniorek uczestniczyło 14 zawodniczek z różnych państw świata (Holandia, Mongolia, Brazylia, Łotwa, Litwa, Polska, Ukraina).

Pierwszego dnia odbyły się Mistrzostwa Świata w warcabach szybkich albo rapid (15 minut + 5 sekund na partię), rozegrano 7 rund, w wyniku których Daryna Mosiienko zajęła 5 miejsce. Drugiego dnia odbyły się Mistrzostwa Świata w Blitzu  (5 minut + 3 sekundy na partię), rozegrano 13 rund (grał każdy z każdym). W wyniku tych partii nasza studentka przegrała jedną partię, zremisowała 5 razy i wygrała 7 razy.

Na koniec turnieju Daryna Mosiienko zajęła miejsce 2-4 z dwiema innymi zawodniczkami, mając po 19 punktów każda, ale według dodatkowych punktów zajęła ostatecznie 4 miejsce.

Wielkie gratulacje dla Daryny Mosiienko!

Data publikacji: 09 listopada 2023