Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Studenci poznali zagadnienia związane z gospodarowaniem kapitałem ludzkim

Studenci poznali zagadnienia związane z gospodarowaniem kapitałem ludzkim

W dniu 27 października br. w zajęciach z przedmiotu: gospodarowanie zasobami ludzkimi uczestniczyła Pani dr hab. Krystyny Gawlikowskiej- Hueckel, prof. uczelni. Zajęcia odbyły się dla grupy studentów z EPL 2 oraz EM 3.

Pani prof. Krystyna Gawlikowska-Hueckel, z perspektywy praktyka jako Dyrektor Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie, przedstawiła zagadnienia związane z gospodarowaniem kapitałem ludzkim. Wskazywała na procesy światowe trendy rozwoju, omawiała przyszłość kapitału ludzkiego, demografię, elementy zagadnień związanych z edukacją, rynkiem pracy oraz zarządzaniem kapitałem ludzkim w skali mikro i makro.

Udział Pani Profesor w zajęciach przyczynił się do lepszego poznania zagadnień związanych z gospodarowaniem kapitałem ludzkim w praktycznym ujęciu. Z pozycji eksperta przedstawiła na bazie swojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia praktyczne aspekty roli kapitału ludzkiego w procesie rozwijania gospodarki opartej na wiedzy i innych. Spotkanie to uatrakcyjniło zajęcia i było ciekawym doświadczeniem dla studentów.


Data publikacji: 28 października 2022

Przewiń do góry