Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Studenci IPJ w Sejmie i Senacie

Studenci IPJ w Sejmie i Senacie

Grupa studentów z Instytutu Pedagogiczno-Językowego ANS w Elblągu wzięła udział w czwartek, 6 czerwca, w wycieczce dydaktycznej do Sejmu i Senatu. Mieli okazję zwiedzić obie izby polskiego parlamentu, poznać ich historię oraz spotkać się z senatorem z okręgu elbląskiego Jerzym Wcisłą.

Do Warszawy wraz z wykładowcą mgr Rafałem Gruchalskim pojechali studenci reprezentujący Filologię polską (dziennikarstwo i nowe media), Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz Filologię angielską nauczycielską.

Po sejmowych i senackich korytarzach oprowadzała studentów jedna z parlamentarnych przewodniczek. Odwiedzili m.in. sale plenarne i inne miejsca, w których na co dzień można spotkać posłów i senatorów. Mogli także obserwować przy pracy dziennikarzy ogólnopolskich mediów, którzy - mimo że tego dnia nie było plenarnych obrad - licznie przybyli do Sejmu, by przeprowadzać wywiad z politykami znanymi z pierwszych stron gazet.

Na koniec wzięli udział w spotkaniu z senatorem z okręgu elbląskiego Jerzym Wcisłą, z którym dyskutowali m.in. o edukacji, bezpieczeństwie państwa, problemach psychicznych dzieci i młodzieży, zanieczyszczeniu środowiska, a nawet o elbląskiej komunikacji miejskiej.

 


Data publikacji: 07 czerwca 2024

Przewiń do góry