Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
PWSZ ogarnięta CIASTOMANIĄ

PWSZ ogarnięta CIASTOMANIĄ

Okres przedświąteczny to wyjątkowy i magiczny czas. Są to chwile, kiedy w naszych sercach budzi się to, co najlepsze, czym chcielibyśmy podzielić się z innymi. Nie inaczej jest w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Grudzień to miesiąc, kiedy zwiększa się ilość studenckich akcji charytatywnych. Niedawno miała miejsce zbiórka krwi („Moc krwi”), a już Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej Seneka we współpracy z Miejskim Centrum Wolontariatu w Elblągu zorganizowało kolejne wydarzenie, którym była coroczna akcja pn. „Ciastomania”.


"Ciastomania", to już swego rodzaju tradycja w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. 3 grudnia br. kilkanaście blach łakoci osłodziło dzień całej społeczności akademickiej PWSZ Elblągu.

- Oferowane przez nas ciasta zostały przygotowane przez studentów naszej Uczelni – mówi Ewelina Gontarz z SKN Seneka. – W tym roku dodatkowo do naszej akcji włączyła się Restauracja Piękny Widok, która wsparła naszą zbiórkę swoimi wypiekami, za co serdecznie dziękujemy.


Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych akcesoriów oraz prezentów mikołajkowych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi. Co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, dzieci znajdujące się pod opieką sióstr są odwiedzane przez wolontariuszy z Elbląskiego Centrum Wolontariatu oraz Koła Naukowego Seneka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Przynoszą oni dużo prezentów, jak również dużo serca i ciepła, których te dzieci najbardziej potrzebują.

Oba przedsięwzięcia pokazują, że studenci są aktywni i chcą pomagać, na tyle na ile mogą. Jak widać - chcą i mogą jeszcze dużo! Już 5 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Dzień Studencki. W budynku Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej Rada Studentów PWSZ w Elblągu zaprosi na „Mikołajkowy Lunch” gdzie zjecie smacznie i zdrowo, sekcja fotograficzna IIS przygotuje świąteczną „foto-budkę”, koło Akustyk zadba o świąteczną oprawę muzyczną oraz niczym „mikołaje z zabawkami” pojawią się przedstawiciele koła FUTURE 3D. Dzięki zbudowanemu przez naszych studentów dronowi nad budynkiem uczelni rozbłyśnie świąteczna choinka, przebywające w ramach programu Erasmus+ studentki z Turcji przygotują swoje tradycyjne potrawy oraz pobawimy się w poszukiwania Świętego Mikołaja. Imprezę wesprze Biblioteka uczelniana oraz Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą. Serdecznie zapraszamy.

Już 5 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Dzień Studencki. W budynku Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej Rada Studentów PWSZ w Elblągu zaprosi na „Mikołajkowy Lunch” gdzie zjecie smacznie i zdrowo, sekcja fotograficzna IIS przygotuje świąteczną „foto-budkę”, koło Akustyk zadba o świąteczną oprawę muzyczną oraz niczym „mikołaje z zabawkami” pojawią się przedstawiciele koła FUTURE 3D. Dzięki zbudowanemu przez naszych studentów dronowi nad budynkiem uczelni rozbłyśnie świąteczna choinka, przebywające w ramach programu Erasmus+ studentki z Turcji przygotują swoje tradycyjne potrawy oraz pobawimy się w poszukiwania Świętego Mikołaja. Imprezę wesprze Biblioteka uczelniana oraz Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą. Serdecznie zapraszamy.

 


Data publikacji: 03 grudnia 2019

Przewiń do góry