Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Praktycznie o cyberbezpieczeństwie

Praktycznie o cyberbezpieczeństwie

11 stycznia w ANS w Elblągu odbył się wykład dotyczący cyberbezpieczeństwa i cyberhigieny organizowany w ramach projektu Akademia_CYBER.MIL. W prelekcji udział wzięli studenci naszej Uczelni oraz uczniowie elbląskich szkół średnich.

Celem wykładu "Cyberbezpieczeństwo – Cyberhigiena" wygłoszonego przez ppor. Krzysztofa Kraseckiego z Regionalnego Centrum Informatyki Olsztyn było zapoznanie uczestników z kluczowymi aspektami cyberbezpieczeństwa oraz podkreślenie znaczenia zachowania cyberhigieny.

Podczas prelekcji omówione zostały najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem w środowisku online. Wykład rozpoczął się od charakteryzacji poczty elektronicznej, w tym przedstawienia różnic między wybranymi operatorami oraz omówienia zabezpieczeń poczty. Następnie zebrani studenci i uczniowie zostali zapoznani z rodzajami komunikatorów, ich wadami i zaletami, a także zagrożeniami z nimi związanymi.

Ponadto ppor. Krzysztof Krasecki m.in. przedstawił charakterystykę systemów operacyjnych oraz poruszył temat cyberbezpieczeństwa w miejscach publicznych.


Data publikacji: 11 stycznia 2024

Przewiń do góry