Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w BANS

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w BANS

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbył się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”. Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu dołączyła i w ramach obchodów zorganizowała kilka wydarzeń. 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek obchody zainaugurował wernisaż wystawy fotografii w Galerii Filar Sztuki. Następnego dnia odbyło się seminarium pt. „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!” podczas, którego prelekcję pt. „Galeria Filar Sztuki - kulturalne wsparcie Biblioteki ANS w Elblągu” wygłosiła mgr Dorota Janik - kustosz BANS w Elblągu. Zebrani poznali historię Galerii oraz dowiedzieli się jakie wydarzenia kulturalne są cyklicznie organizowane.

Drugim prelegentem był Zbigniew Meller - menedżer ds. kluczowych klientów IBUK Libra. W swojej prezentacji zatytułowanej „IBUK Libra – nowoczesna biblioteka w kieszeni” zapoznał studentów z możliwościami tej nowoczesnej platformy, która obejmuje elektroniczne wersje publikacji naukowych i specjalistycznych, a także podręczniki akademickie, monografie oraz zasoby edukacyjne.

Na zakończenie prof. dr hab. Jerzy Szyłak wygłosił wykład pt. „Książka obrazkowa, jako przedmiot artystyczny”. Profesor omówił ilustracje występujące w książkach dla dzieci, scharakteryzował je i zwrócił uwagę na ich oryginalność.

W środę 10 maja od rana w BANS w Elblągu (BU2) przy ul. Czerniakowskiej gościły przedszkolaki, które zaangażowane zostały w działania na temat zdrowego żywienia. Bibliotekarki oraz studentki pedagogiki zorganizowały zabawę edukacyjną dla dzieci pt. "Jem zdrowo i kolorowo". Oprawę muzyczną zapewnił mgr Janusz Światkowki. Po południu również w BU2 odbyło się spotkanie autorskie z Pisarką z Powiśla - Sylwią Kubik, która zaprosiła uczestników do tajemniczego mennonickiego świata. Opowiedziała o swojej najnowszej książce zatytułowanej "Mennonitka i hrabia", której premiera odbyła się kilka dni wcześniej.

Przez cały tydzień w obu odziałach Bibloteki (BU1 i BU2) można było grać w gry planszowe dostępne w czytelniach.

Biblioteka ANS w Elblągu bardzo dziękuje za wspólpracę wszystkim zaangażowanym w obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, a także za pamięć i wspaniałe życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Wiwat Biblioteka, wiwat @banselblag!

 

 


Data publikacji: 18 maja 2023

Przewiń do góry