Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
"Obrazy" Katarzyny Smei-Skulimowskiej

"Obrazy" Katarzyny Smei-Skulimowskiej

We wtorek 24 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii "Filar Sztuki" na wernisaż wystawy obrazów.

 

Autorką prac jest Katarzyna Smeja-Skulimowska.

Katarzyna Smeja-Skulimowska - artysta-plastyk od lat mieszka i tworzy w Elblągu. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie oraz Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ukończyła również pedagogikę. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz ilustracją. Ulubione techniki to olej, akryl, tempera i pastel. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Organizuje i uczestniczy w plenerach malarskich - krajowych i międzynarodowych. Prowadzi zajęcia z edukacji artystycznej, przygotowuje młodzież do szkół plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje zawodowo jako pedagog. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wspiera i promuje elblążan, działa charytatywnie.

Ostatnia wystawa prac artystki pt. „Idylliczność" odbyła się w 2021 r. w Galerii El, na której świadomie zaprezentowano jej odrealnione pejzaże, bez charakterystycznych dla artystki postaci, takich jak np.: Wędrowiec, Olbrzym, Uliczny Artysta czy Muzykanci. Między innymi te obrazy figuratywne będzie można obejrzeć od dnia 24 stycznia do końca lutego na wystawie w Galerii "Filar Sztuki" przy Bibliotece ANS w Elblągu.

K. Smeja-Skulimowska o sobie: „Zachwyt nad światem odkryty w moich obrazach dodaje sensu mojemu życiu, pozwala na podróże i powroty do emocji, które we mnie drzemią.”

 


  


Data publikacji: 19 stycznia 2023

Przewiń do góry