Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
KU AZS PWSZ w Elblągu świętował 20-lecie

KU AZS PWSZ w Elblągu świętował 20-lecie

Klub Uczelniany AZS PWSZ w Elblągu w dniu 15 czerwca 2019 roku, w sobotę świętował swoje 20-lecie istnienia. Święto miało charakter pikniku sportowo – rekreacyjnego, który został zorganizowany na terenie elbląskiego Ogniska Sportów Wodnych „Fala”. Był to czas i okazja do wspólnej zabawy, wspomnień i refleksji w gronie przyjaciół i znajomych. Podczas jubileuszowego eventu panowała iście rodzinna atmosfera, a wspaniała pogoda idealnie wpasowała się do sportowych punktów programu i wspólnej biesiady. W tym dniu rozegrano V Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Kajakarstwie o Wiosło Rektora, Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Badmintona i Darta oraz gry rekreacyjne takie jak: boule, rzut podkową czy molkky. Oczywiście nie zbrakło dodatkowych atrakcji jak losowanie ciekawych nagród wśród uczestników święta oraz nagród dla zwycięzców quizów. W imprezie wzięło udział 300 osób.

Ceremonia otwarcia Akademickiego Święta Sportu PWSZ w Elblągu zorganizowanego z okazji 20-lecia Klubu, rozpoczęła się o godz. 12.00. Po wprowadzeniu instytutowych reprezentacji, nastąpiło uroczyste podniesienie flagi AZS. Otwarcie rozpoczęła Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Elblągu mgr Henryka Szumna, przedstawiając krótką genezę powstania Klubu. Odczytała i przekazała na ręce Rektora PWSZ w Elblągu prof. dra hab. inż. Zbigniewa Walczyka list gratulacyjny wystosowany przez Sekretarza Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Gdańsku Jana Sawickiego, który był jedną z pierwszych osób przyjmujących Klub Uczelniany AZS PWSZ w Elblągu, w poczet organizacji zrzeszonych w akademickim środowisku gdańskim. Po wręczeniu listu gratulacyjnego zabrał głos Rektor PWSZ w Elblągu. W swym przemówieniu podkreślił jak ważny jest sport uczelniany dla młodego człowieka rozpoczynającego studia. To właśnie sport uczelniany stwarza młodzieży możliwości realizacji swoich pasji oraz poszerzenia kompetencji. Pogratulował kolejnym Zarządom, szkoleniowcom i studentom aktywnej pracy na rzecz środowiska akademickiego, która zaowocowała sukcesami sportowymi i organizacyjnymi.  Pogratulował akademickim sportowcom wyników, postawy fair play, godnego reprezentowania PWSZ w Elblągu na zawodach krajowych i międzynarodowych oraz podziękował za to, że przez 20 lat rozwijali się nie tylko pod kątem sprawności intelektualnej ale i fizycznej, co w dzisiejszej dobie, współczesnego człowieka jest bardzo istotne.

Po części oficjalnej o godz. 12.30 rozpoczęły się V Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Kajakarstwie o „Wiosło Rektora”. Była to zacięta walka, którą po raz piąty wygrał Instytut Informatyki Stosowanej. Także w kategorii Najlepszy Team „PRACOWNICY & STUDENCI” Instytut Informatyki Stosowanej zdobył pierwsze miejsce i puchar.

 

V Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Kajakarstwie

KLASYFIKACJA GENERALNA

O nagrodę – „Wiosło Rektora”

 1. IIS   
 2. IE
 3. IPJ
 4. IP

 

O tytuł „Instytutowy Team No. 1  roku akademickiego 2018/2019”

 1. IIS        
 2. IPJ          
 3. IE           
 4. IP           

 

KLASYFIKACJA DWÓJEK – STUDENCI

I          Mężczyźni  

 1. Patryk Borkowski, Naumczyk  Michał – IIS
 2. Sławomir Chabowski, Sławomir Palewski – IIS
 3. Mateusz Cyra – Adam Gawieńczuk – IIS

II         Kobiety   

 1. Magdalena Wanta, Julia Misztal – IE 
 2. Aleksandra Zylbert , Joanna Wolak – IPJ

III       Mix  

 1. Amelia Chrześcijańska , Mateusz Mazuryk – IPJ
 2. Sasza Yefimowa, Sebastian Wiśniewski  – IPJ
 3. Anna Kozioł, Andrzej Kulik – IIS

 

KLASYFIKACJA DWÓJEK – PRACOWNICY

I          Mężczyźni   

 1. Jacek Paluszak, Jerzy Buriak – IIS
 2. Tomasz Samotyjak, Stanisław Kwitnewski – IP

II         Kobiety   

 1. Daria Rybarczyk, Marzanna Skowrońska – IIS

III       Mix  

 1. Teresa Obrzut, Andrzej Stojek – IIS

 

Po regatach kajakarskich rozpoczęły się Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Badmintonie w deblu. W kategorii studentów pierwsze miejsce zajęła para Oleksandra Yefimowa, Przemysław Bała, w kategorii pracowników zwycięstwo wywalczyła para – Robert Turlej i Adrian Paradowski. Równolegle do badmintona rozgrywane były Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Darta. W tej dyscyplinie pierwsze miejsce w kategorii studentów zajął Dariusz Czapliński, a w kategorii pracowników pierwsze miejsce zajął Adam Jażdżyński. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także boule, rzut podkową i molkky. Chętni mogli popływać kajakami i motorówką.

Pierwsze wręczenie medali i nagród odbyło się o godz. 15.00. Rektor PWSZ w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk wręczył medale i nagrody zwycięzcom V Mistrzostw PWSZ w Elblągu w Kajakarstwie. Wręczył również medale i puchary uczestnikom Mistrzostw PWSZ w Elblągu w Futsalu oraz Międzyinstytutowych Mistrzostw PWSZ w Elblągu w Piłce siatkowej, które zostały rozegrane w maju 2019 roku.

Druga część wręczenia pucharów, medali i nagród za Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Badmintona oraz Darta nastąpiła o godz. 15.50. Trofea sportowe wręczyła Prezes KU AZS PWSZ w Elblągu mgr Henryka Szumna. Po wręczeniu nagród uczestnicy Akademickiego Święta Sportu z dużą satysfakcją po udanej części oficjalnej, udali się na nieoficjalną część obchodów 20 lecia Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Elblągu, na elbląskie Stare Miasto.


Data publikacji: 30 lipca 2019

Przewiń do góry