KONKURS WIEDZY O GOSPODARCE I FUNDUSZACH UNIJNYCH

KONKURS WIEDZY O GOSPODARCE I FUNDUSZACH UNIJNYCH

Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu ogłasza KONKURS WIEDZY O GOSPODARCE I FUNDUSZACH UNIJNYCH. Do udziału zapraszamy uczniów liceów ogólnokształcących i techników oraz branżowych szkół II stopnia.

 

Celem wydarzenia jest rozwijanie zainteresowań ekonomią wśród uczniów szkół średnich, propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży w zakresie wykorzystania funduszy unijnych, jak również wspieranie rozwoju najbardziej utalentowanej młodzieży oraz zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych.

 

- Zachęcam młodych ludzi do zainteresowania funduszami europejskimi, bo one nie tylko przynoszą realne, widoczne na każdym kroku korzyści, ale mogą stać się znakomitą ścieżką rozwoju – mówi Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. – Specjaliści w dziedzinie gospodarki i środków unijnych bez wątpienia odnajdą się na rynku pracy całej Unii Europejskiej, mają też szanse na atrakcyjne kariery i zarobki.

 

Konkurs patronatem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Miasta Elbląg  Witold Wróblewski oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach: etap I (09.03 2022 r.) godz. 9.00 -  odbędzie się w szkołach, etap II (23.03.2022 r.) - odbędzie się w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 137. Pytania testowe zostaną przygotowane przez Komisję Konkursową na podstawie literatury oraz w odniesieniu do aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie. Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Do pobrania:
- formularz zgłoszeniowy

- Zgoda dane osobowe pełnoletni

- Zgoda dane osobowe rodzic

- Protokół - etap szkolny

 

Zgłoszenie udziału szkoły do Konkursu wraz z podaniem liczby uczestników etapu szkolnego należy przesłać do 20.01.2022 r. na adres Turn on Javascript!;


Data publikacji: 31 stycznia 2022

Przewiń do góry