Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
V. Konferencja Rektorów Baltic University Programme

V. Konferencja Rektorów Baltic University Programme

W Turku, w Finlandii odbyła się V. Konferencja Rektorów Baltic University Programme (BUP).
 
Abo University w Turku gościło ponad ponad 150  przedstawicieli z 74 uniwersytetów z Regionu Morza Bałtyckiego.
 
BUP jest jedną z największych sieci kontaktów uniwersyteckich na świecie działającą aktywnie i nieprzerwanie od 27 lat. Spotkanie w Turku przekonało wielu o wadze i wartości, jaką sieć ta reprezentuje.
 
Polska reprezentowana była przez 35 przedstawicieli z 24 uczelni - 15 z nich jest już BUP members universities, w tym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, a pozostałe dziewięć z pewnością wkrótce dołączy do tej grupy. Centrum BUP na Polskę znajduje się na Politechnice Łódzkiej i działa od 18 lat.
 
W 2016 sieć BUP wprowadziła organizacyjne zmiany mające doprowadzić do bardziej aktywnej działalności uczestniczących krajów i uniwersytetów. Wprowadzono półroczny okres prezydencji krajów członkowskich w BUP.
 
Polska ma swoje 6 miesięcy w BUP w terminie lipiec-grudzień 2018. W tym czasie jesteśmy odpowiedzialni za przeprowadzenie i wsparcie corocznych aktywności BUP przypadających na ten okres, jak BUP kursy letnie, Teachers Training, PhD Students Training. Powyższe działania są wpisane w kalendarz BUP i finansowane przez sekretariat koordynacyjny w Uppsali.
 

Data publikacji: 16 lutego 2018

Przewiń do góry