Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Kolejni młodzi informatycy uzyskali certyfikaty

Kolejni młodzi informatycy uzyskali certyfikaty

Za nami kolejna edycja projektu "Wyrównanie Szans LO/TI" organizowanego przez Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego ANS w Elblągu. 38 uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu otrzymało certyfikaty ukończenia kursu informatycznego, którego koordynatorem i pomysłodawcą jest inż. Patryk Pieczarka, a opiekunem projektu – dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS ANS w Elblągu.

W czasie trwania kursu młodzi informatycy poznali podstawy informatyki oraz  była to dla nich szansa na poznanie życia studenckiego oraz praktycznego wymiaru studiów w ANS w Elblągu.

- W tym roku zmieniliśmy program nauczania i postawiliśmy na rozwój przyszłych informatyków. Program został nieco zróżnicowany, ze względu na fakt, iż są to uczniowie klas pierwszych. Jest to budujące, że młodzi ludzie poświęcają czas wolny na kształtowanie umiejętności praktycznych w zawodzie informatyka. Im szybciej takie umiejętności poddawane są syntezie i ćwiczeniom, tym lepsze efekty kształcenia będą w przyszłości. Umożliwi im to szybszą adaptację na uczelni wyższej - podkreślił inż. Patryk Pieczarka, Koordynator projektu "Wyrównanie Szans LO/TI".

W trakcie wydarzenia oprócz uczniów gościliśmy również Panią Dyrektor ZSTI w Elblągu mgr Sylwię Łaskowską oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych - mgra inż. Roberta Leszczyńskiego oraz mgr Katarzynę Wójcik.

Po wręczeniu certyfikatów, uczniowie klasy akademickiej ANS w Elblągu wraz z oddziałem klasy wojskowej zostali zaproszeni do zwiedzenia nowych laboratoriów oraz sal komputerowych w Centrum Kompetencji Społecznych ANS w Elblągu.

Mieli oni również okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych w dronarium, które przeprowadził dr inż. Henryk Olszewski, prof. uczelni.

Na zakończenie przeprowadzone zostały zajęcia z fundamentów programowania w języku Python. Odbyły się one na nowym sprzęcie laboratoryjnym w środowisku ANACONDA, na platformach systemowych MacOS. Zajęcia poprowadził inż. Patryk Pieczarka.

Zarówno kadra pedagogiczna jak i uczniowie byli bardzo zadowoleni z kursu i przygotowanych atrakcji.

- Uczniowie, po każdych zajęciach są co raz bardziej zafascynowani nowoczesnymi technologiami. To wszystko dzięki możliwości współpracy oraz ukazaniu im szeregu nowoczesnych technologii. Za tak dużą pomoc w edukacji naszych uczniów jesteśmy bardzo wdzięczni - mówiła Pani Dyrektor ZSTI w Elblągu mgr Sylwia Łaskowska.

Uzyskany certyfikat i umiejętności wyniesione z kursu ułatwią młodym informatykom zrobienie pierwszych kroków w wymarzonym zawodzie.


Data publikacji: 17 kwietnia 2024

Przewiń do góry