Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Futbolowy pogrom z dżentelmeńskim finałem

Gol w pierwszej minucie spotkania, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa – tak wyglądał mecz towarzyski piłki nożnej Polska – Niemcy. Flagę biało-czerwoną  reprezentowali uczniowie klasy 4d z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu oraz studenci Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Po drugiej stronie boiska stanęli  goszczący w elbląskiej PWSZ-tce studenci niemieckiej Walter-Eucken-Schule w Karlsruhe.

Tegoroczne spotkanie, rozegrane 11 września, miał nieco inny przebieg niż w latach ubiegłych. Drużynę uczniowską ZSM, w tym roku wzmocnili studenci PWSZ w Elblągu, co sprawiło, że polska szarża dominowała na boisku i już w pierwszej minucie przypuściła atak na bramkę przeciwnika, zdobywając bramkę. Tak szybki gol sprawił, że goście już na starcie stracili wolę do wojowniczej rywalizacji, przeciwnie niż to miało miejsce w poprzednich latach. Nim pierwsza połowa dobiegła końca po stronie niemieckiej dały się słyszeć prośby o wymieszanie drużyn. Po gwizdku kończący pierwszą Polacy ustalili wynik 5:2 dla gospodarzy. W drugiej połowie gra przybrała nieco inny obrót. W już przemieszanych, międzynarodowych składach rywalizacja była bardziej wyrównana i bardziej profesjonalna. Obcy sobie językowo i kulturowo zawodnicy znaleźli wspólny język i gesty,  grając jak na prawdziwych fanów futbolu przystało, dając z siebie wszystko, co można było zmierzyć ilością wypitej wody po meczu. Bramki padały po obu stronach, a wynik już nie miał znaczenia. Liczyła się taktyka i stałe fragmenty gry. Zadowolenie malowało się na twarzach obu drużyn, a pudełko krówek, o które toczył się mecz finalnie powędrowało do drużyny gości.

Data publikacji: 18 września 2018