Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Dzień pełen wrażeń dla uczniów

Dzień pełen wrażeń dla uczniów

27 marca uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu wzięli udział w wykładzie oraz zajęciach pokazowych organizowanych w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej przez Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego ANS w Elblągu. Na przyszłych informatyków czekało wiele atrakcji.

Uczniowie rozpoczęli wizytę w naszej Akademii od wysłuchania wykładu dotyczącego programowania, który przeprowadził Dyrektor IIS ANS w Elblągu dr inż. Jacek Paluszak. Młodzież została zapoznana z genezą programowania oraz dowiedziała się, jakie są najnowsze trendy w technologiach programistycznych. W trakcie prelekcji zostały przedstawione najpopularniejsze języki programowania wraz z informacjami o ich przeznaczeniu i wykorzystaniu w praktyce.

Następnie zaprosiliśmy uczniów do pokonania trasy dronem. Inż. Patryk Redziński oraz inż. Maciej Sieradzki dali każdemu z przyszłych informatyków szansę sterowania bezzałogowym statkiem powietrznym, co okazało się nie lada wyzwaniem. Dodatkową atrakcją był symulator lotu dronem nad stadionem piłkarskim.

Kolejną atrakcją była możliwość obserwowania prototypowania na przygotowanych maszynach. Opiekun koła naukowego "Sekcja Rozwoju Informatyki i Prototypowania" mgr inż. Adrian Tomczyk przygotował dla uczniów trzy rodzaje drukarek 3D, ploter laserowy CO2 oraz dwie frezarki, które zrobiły bardzo duże wrażenie na zebranej młodzieży.

Jednak nie było to wszystko, co przygotowaliśmy dla uczniów.

Również wiele rozrywki zapewniły przyszłym informatykom: gaming room z automatami oraz konsolą do gier, osiem stanowisk komputerowych przygotowanych dla sekcji e-sport, profesjonalne studio nagrań, a także laboratorium komputerowe wyposażone w gogle VR.

Bardzo nam sie podobało. Najfajniejsze były drony, lasery i gry w VR - mówili uczniowie ZSTI w Elblągu.

Cieszymy się, że młodzież tak chętnie odwiedza ANS w Elblągu i zachęcamy do kolejnych wizyt w murach naszej Uczelni.


Data publikacji: 28 marca 2023

Przewiń do góry