Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Akademia Seniora rozpoczęła kolejny semestr zajęć

Akademia Seniora rozpoczęła kolejny semestr zajęć

Już ósmy rok Akademia Seniora realizuje zajęcia na rzecz Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obecny semestr miał swój początek 21 marca 2019 roku. Pierwszy wykład zatytułowany „Ptaki przy karmniku - ptasie osobliwości” przeprowadzony przez mgr Lidię Kęską spotkał się z dużym zainteresowaniem, szczególnie u osób, których pasją jest obserwacja przyrody. Wykład zapoczątkował wymianę spostrzeżeń dotyczących zachowań ptaków, sposobów ich rozpoznawania i ciekawostek z tym związanych. 

Drugą część spotkania wypełnił wykład dr Ireny Sorokosz pt. „Pułapki w ocenianiu ludzi”, który dotyczył powszechnych błędów w postrzeganiu innych osób i ocenianiu ich, między innymi Efekt Aureoli, Efekt Pigmaliona, Efekt fałszywej powierzchowności, Efekt pierwszego wrażenia.

 

Na prośbę słuchaczy wykład ten był kontynuowany na spotkaniu 28 lutego 2019r. Pod hasłem „Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje”, słuchacze mogli sprawdzić, jak krzywdzące potrafią być osądy innych osób, gdy nie bierze się pod uwagę czynników zewnętrznych (błąd atrybucji). Na kilku wybranych przykładach przeanalizowano różne czynniki sytuacyjne, które mogą  znacząco zmienić ocenę innych osób.

Na zakończenie odbył się warsztat muzyczno-rytmiczny, który poprowadziła mgr Lidia Kęska. Aktywność fizyczna, a zwłaszcza tańce i zajęcia ruchowe, które mają ogromne znaczenie w wieku senioralnym, są bardzo wysoko cenione przez słuchaczki PUTW i zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem.  „Ruch wspomaga zdrowie, nie tylko fizyczne", był tematem przewodnim zajęć i zapowiedzią cyklu warsztatów z tego zakresu.


Data publikacji: 01 marca 2019

Przewiń do góry