Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Uznanie dla adiunkta IIS

Uznanie dla adiunkta IIS w Institute of Electrical and Electronics Engineers

Dr Katarzyna Wasielewska, adiunkt w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego w Elblągu, w listopadzie 2016 roku została wybrana do Zarządu Polskiej Grupy IEEE Women in Engineering (WIE) na kadencję 2017-2018 na stanowisko Sekretarz/Skarbnik. We wrześniu br. roku organizacja IEEE nadała p. Wasielewskiej wyższą kategorię członkostwa - Senior Member. Kategorię tę posiada około 10% członków IEEE i wymaga ona  dużego doświadczenia oraz odzwierciedla profesjonalną dojrzałość i udokumentowane osiągnięcia o dużym znaczeniu.

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) jest największą międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów, naukowców, jak i studentów dziedzin technicznych. Większość członków tej organizacji jest elektrykami, elektronikami, informatykami, ale również są matematykami, fizykami, mechanikami, inżynierami budownictwa, a nawet biologami i innymi specjalistami z dziedzin pokrewnych. Organizacja IEEE wspomaga rozwój członków, opracowuje standardy technologiczne obowiązujące praktycznie na całym świecie oraz zajmuje się publikowaniem czasopism naukowych i organizacją konferencji.


Women in Engineering jest grupą IEEE, która wspiera kobiety realizujące się w zawodach i naukach technicznych oraz inspiruje młode dziewczyny do podjęcia nauki i rozwijania się w dziedzinach technicznych. WIE działa w ponad 70 krajach.


Data publikacji: 05 października 2017

Przewiń do góry