Projekt "Kształcenie 4.0"
Tytuł projektu: KSZTAŁCENIE 4.0
Okres realizacji projektu: od: 2019-09-01 do: 2023-11-30
Wartość projektu : 6 150 815,00 zł
Dofinansowanie : 5 955 140,00 zł
Wkład własny : 195 675,00 zł
Celem projektu jest poprawa jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej PWSZ w Elblągu odpowiadającej potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa na poziomie regionu i kraju w okresie do 2023.
Cele szczegółowe:
● Podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych w grupie studentów,
● Podniesienie kompetencji dydaktycznych w grupie pracowników dydaktyki,
● Podniesienie kompetencji zarządczych w grupie pracowników administracji i kadry zarządzającej,
● Podniesienie jakości procesów zarządczych Uczelni oraz współpracy z otoczeniem.
Wsparciem w ramach projektu zostaną objęci członkowie wszystkich grup tworzących społeczność akademicką PWSZ w Elblągu: studenci, kadra dydaktyczna i administracyjna.
Cel zostanie osiągnięty poprzez:
1) Aktualizację wybranych programów kształcenia pod kątem potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.
2) Działania podnoszące kompetencji i kwalifikacji wśród studentów, pracowników dydaktycznych oraz pracowników administracji.
4) Wsparcia świadczenia wysokiej jakości usług przez instytucje wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy.
6) Rozwój narzędzi i procedur zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego.
Projekt będzie prowadzony we współpracy środowiska akademickiego PWSZ w Elblągu (m.in. dydaktycy, pracownicy ABK, studenci, kadra zarządzająca) z partnerami z otoczenia społecznego, gospodarczego i instytucjonalnego.
W efekcie realizacji projektu 30% absolwentów Uczelni, którzy zostali objęci wsparciem w projekcie będzie kontynuować kształcenie lub podejmie zatrudnienie w ciągu 6 m-cy od zakończenia kształcenia
Projekt przełoży się rozwój wśród studentów i absolwentów Uczelni umiejętności zawodowych (na które popyt zgłaszają pracodawcy) oraz kompetencji miękkich (które pozwolą na elastyczne dopasowanie się do rynku pracy). Szereg działań został dedykowany rozwojowi potencjału i kompetencji własnej kadry dydaktycznej, administracyjnej i zarządczej Uczelni, co przełoży się na treść i formy prowadzonych zajęć oraz jakość prowadzenia Uczelni. Kluczowy nacisk został położony na znajomości języków obcych. Wzmocnieniu ulegnie rola i kompetencje pracowników ABK w zakresie oferowanego wsparcia oraz współpracy z otoczeniem Uczelni. Pozwoli to na zwiększenie zakresu udzielanych form wsparcia, jakości i efektywności badań dotyczących potrzeb rynku pracy oraz rozbudowę działań wspierających kontakt studentów z pracodawcami.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni.