Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Praca na wakacje
Wakacje dla wielu osób, szczególnie tych młodych, to przede wszystkim czas odpoczynku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wolny czas spożytkować na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Jeśli jesteś studentem, praca sezonowa będzie dla Ciebie szansą na wypracowanie nowych, cennych umiejętności. Wakacje można także wykorzystać na odbycie praktyk, aby lepiej poznać branżę, w której planujesz się rozwijać.
 

Dlaczego warto zdecydować się na pracę w wakacje?

 
Na rynku pracy panuje duża konkurencja, a zdobycie wymarzonej posady jest uzależnione przede wszystkim od odpowiedniego i ciekawego CV. Jako student najczęściej nie możesz pochwalić się imponującym doświadczeniem zawodowym. Jeśli więc marzysz o szybkim zdobyciu satysfakcjonującej pracy, która będzie związana z Twoimi studiami, pomyśl, jak urozmaicić swoje CV. Świetną opcją będzie między innymi praca sezonowa, dzięki której uda Ci się zwrócić uwagę rekrutera na nowo zdobyte umiejętności.
 

Praca sezonowa dla studenta - przykładowe propozycje

 
Studenci zainteresowani pracą sezonową w wakacje mogą liczyć na propozycje z różnych branż. Warto podkreślić, że każda letnia praca pozwoli na zdobycie odpowiednichumiejętności i nabycie doświadczenia, co będzie miało znaczenie na późniejszym etapie
kariery. Zatem, jeśli jesteś zdecydowany na podjęcie pracy w wakacje, poznaj najnowsze oferty dostępne w sieci. Odwiedź portal Pracuj.pl, udostępniający ogłoszenia z najróżniejszych branż. Z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie!
 
W wakacje studenci mogą liczyć przede wszystkim na pracę w gastronomii, na przykład na stanowisku kelnera, barmana, pracownika kawiarni czy też sprzedawcy lodów/gofrów. W tym przypadku masz szansę na zdobycie wielu istotnych umiejętności, w tym przede
wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne. Taka praca wpłynie także na Twoje umiejętności organizacyjne, a przy tym także nauczysz się odpowiedniej obsługi klienta. Okres wakacyjny to również szansa na zdobycie pracy w branży hotelarskiej, która
pozwoli Ci na wypracowanie podobnych kompetencji. Przykładem może być stanowisko recepcjonistki lub pokojówki. Praca w branży hotelarskiej będzie także świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Jeszcze inną alternatywą jest praca sezonowa jako hostessa. Takie doświadczenie zawodowe może być świetną okazją do wypracowania wielu umiejętności interpersonalnych.
 
W okresie wakacyjnym poszukiwani są również animatorzy. Na tym stanowisku najlepiej odnajdują się osoby odpowiedzialne, o wysoko rozwiniętej kreatywności, a także z odpowiednim podejściem do dzieci oraz cierpliwością. Wszystko to przyda się na późniejszym etapie kariery na wielu odpowiedzialnych stanowiskach. Latem można także sprawdzić się na stanowisku sprzedawcy - wówczas popracujesz nad komunikatywnością i samodzielnością. W wakacje wiele firm poszukuje też chętnych do pracy w sklepach
sezonowych, na przykład z pamiątkami. To doskonały wybór między innymi dla osób, które chcą związać swoją zawodową przyszłość z obsługą klienta. Dla wielu ciekawych rozwiązaniem będzie także sezonowa praca nad morzem, która pozwoli korzystać z uroków
nadmorskich kurortów.
 

Gdzie szukać ofert pracy na wakacje?

Chcesz szybko znaleźć ofertę pracy sezonowej? Najwięcej aktualnych ogłoszeń czeka na Ciebie na portalach internetowych. To tutaj masz szansę na znalezienie nie tylko propozycji pracy sezonowej, ale także możesz przeglądać ogłoszenia związane ze stażem, a niekiedy nawet wolontariatem. Niezależnie od miejsca zatrudnienia, doświadczenie i umiejętności zdobyte podczas pracy sezonowej mogą być Twoim kluczowym atutem w CV. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wspomnieć o nich w dokumentach aplikacyjnych, to warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Świetną okazją będą Targi Pracy, podczas których możesz skonsultować swoje CV z doświadczonymi rekruterami. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w Jobicon - już niedługo odbędzie się jesienna edycja targów, na których nie może Cię zabraknąć.
 

Wolontariat w wakacje

Wakacje mogą być także świetną okazją do odbycia wolontariatu. Chociaż w tym przypadku nie otrzymasz wynagrodzenia, możesz liczyć na zdobycie nowych kompetencji. Dzięki zaangażowaniu w wolontariat masz szansę rozwinąć takie umiejętności jak chociażby
komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, kreatywność czy zdolności organizacyjne. Taki zapisek będzie także sporym atutem w CV.
 

Wykorzystaj wakacje na odbycie stażu lub praktyk

 
Czas wolny w wakacje możesz też wykorzystać na odbycie stażu lub praktyk. To świetne rozwiązania, aby jeszcze podczas edukacji lepiej branżę związaną z Twoim kierunkiem studiów. Wiele firm poszukuje chętnych na odbycie praktyk zawodowych właśnie w sezonie letnim. Konkretnych ogłoszeń najlepiej poszukać na portalach związanych z daną branżą. Przykładowo, jeśli interesuje Cię praca w IT, najnowsze oferty znajdziesz na popularnym portalu the:protocol. Dodatkowo warto wspomnieć, że wiele firm proponuje studentom płatne praktyki, które trwają do dwóch miesięcy - bez problemu ukończysz je podczas wakacji.
 
Pamiętaj, że przeznaczenie przerwy wakacyjnej na odbycie stażu lub praktyk może być szansą na zdobycie stałego zatrudnienia. To także świetna okazja na poznanie zasad obowiązujących w danej firmie oraz zweryfikowanie swoich planów zawodowych.
 

Podsumowanie

Doświadczenie zawodowe zdobyte w wakacje może być mocnym punktem w Twoim CV. Zastanów się, czy chcesz znaleźć pracę zgodną z kierunkiem studiów, czy też wolisz sprawdzić się w zupełnie innej branży. W obu przypadkach możesz zdobyć nowe kompetencje, które okażą się Twoim atutem w dalszej karierze zawodowej.
Przewiń do góry