Europejskie Forum Młodych Liderów

Europejskie Forum Młodych Liderów

Przyszłość Europy należy do Ciebie. Dołącz do grona młodych liderów - pod tym hasłem spotkamy się już 25 kwietnia 2022 r. na Europejskim Forum Młodych Liderów. Serdecznie zapraszamy Państwa studentów do udziału w tym wydarzeniu.
 
Europejskie Forum Młodych Liderów (EFML), odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Katowicach na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego.
 
Przez wiele lat w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego z sukcesem realizowano aktywności dla uczniów, studentów oraz młodych absolwentów. Po pandemicznej przerwie, w 2022 roku wracamy i inaugurujemy po raz pierwszy na Europejskim Kongresie Gospodarczym – Europejskie Forum Młodych Liderów.
 
W ramach ścieżek tematycznych podczas EFML w programie przewidziane są sesje poświęcone rezultatom projektów Programu Erasmus+ Młodzież i Europejskiego Korpusu Solidarności, a także działalności Centrów Zasobów SALTO i Eurodesk Polska. Podczas forum zaplanowano dyskusje i rozmowy na temat takich zagadnień, jak m.in. Technologie i krytyczne myślenie, Moje dane, Moja wolność, Miasta przyszłości, Europa równych szans, Życie w duchu demokracji, Zielona transformacja – dialog i zaangażowanie.
 
Specjalnie dla młodych uczestników przygotowaliśmy STREFĘ DIALOGU, gdzie postaramy się odpowiedzieć na pytania związane z zagrożeniami współczesnego świata, zaangażowaniem społecznym i komunikacją w trakcie konfliktów oraz biznesem i gospodarką.
 
Będą to trzy intensywne dni, podczas których oddamy Młodym głos.
Nie zabraknie też możliwości integracji i kreatywnego spędzenia czasu.
 

Data publikacji: 20 kwietnia 2022

Przewiń do góry