Administracja bezpieczeństwa publicznego to specjalność licencjackich studiów na kierunku administracja. Dzięki niej uzyskasz praktyczną wiedzę w zakresie zasad i przepisów regulujących działania organów administracji publicznej.
Jeśli chcesz pracować w organach ścigania lub w administracji ta specjalność jest dla Ciebie!
dzienne i popołudniowe - bezpłatne zaoczne - płatne
Poznaj korzyści studiowania administracji bezpieczeństwa publicznego
Po tej specjalności znajdziesz zatrudnienie nie tylko w służbach mundurowych, lecz także w instytucjach, które odpowiedzialne są za utrzymanie bezpieczeństwa państwa
Jak to możliwe? Przekonaj się, co wyróżnia nasze studia na tle innych uczelni:
Gdzie praca po administracji bezpieczeństwa publicznego?
Wybranie tej specjalności gwarantuje Ci zatrudnienie na różnych szczeblach administracji publicznej, odpowiedzialnej za kształtowanie bezpiecznych przestrzeni funkcjonowania lokalnych i regionalnych społeczności, a w szczególności w strukturach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne tj. w::
Policji
Państwowej Straży Pożarnej
Straży Granicznej
Straży Miejskiej
Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Biuro Ochrony Rządu
podmiotach prywatnych zajmujących się bezpieczeństwem obywateli i biznesu
Praktyczny wymiar studiów
Studia administracja bezpieczeństwa publicznego łączą zagadnienia związane z administracją i bezpieczeństwem wewnętrznym, mają więc charakter interdyscyplinarny. Nauczysz się praktycznego posługiwania się normami i regułami prawnymi. Poznasz tajniki zarządzania zasobami ludzkimi oraz metody wskazywania zagrożeń występujących w obrębie bezpieczeństwa.
Praktyczny wymiar studiowania: odbędziesz aż 6 miesięczne praktyki w instytucjach i firmach działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego i osobistego.
Wykładowcy praktycy
Zajęcia poprowadzą dla Ciebie wykładowcy-praktycy.
Jak się studiuje?
Dzięki dodatkowym szkoleniom zdobędziesz praktyczną wiedzę i certyfikaty Google, które umożliwią Ci rozpoczęcie pracy jako specjalista Google Ads, specjalista SEM / PPC, specjalista e-commerce lub analityk e-commerce / internetowy. Uzyskane certyfikaty firmy Google są uznawane za podstawowe źródło weryfikacji wiedzy kandydatów na te stanowiska. A zapotrzebowanie na te specjalności rośnie w tempie dwucyfrowym z roku na rok
Marcin Kopczyński – doradca i analityk e-commerce
Udział w pracach koła Klub Ambasadora pozwolił mi w praktyce dowiedzieć się jak wykorzystywać social media do tworzenia wizerunku firmy w sieci, dowiedziałam się też jak sprzedawać za pomocą odpowiednich narzędzi. Obecnie pomagam rozkręcać małą markę mojej przyjaciółce i już widać pierwsze efekty! Cieszę się, że mogę jej pomóc.
Anita – studentka III roku specjalności media społecznościowe w biznesie
Dzięki tym studiom zdobędziesz wiedzę z zakresu transportu, spedycji, logistyki i magazynowania. Nauczysz się zarządzać zapasami, łańcuchem dostaw i jakością w logistyce. Program studiów dostosowany do wymagań Certyfikatu Kompetencji Zawodowych Przewoźnika, zwalnia Cię z części pisemnej tego egzaminu. Będziesz potrafił zarządzać operacjami transportowymi w przedsiębiorstwie, dostawami i flotą. Nauczymy Cię jak negocjować, a także jak budować długotrwałe relacje z kontrahentami. Korzystamy z różnych programów informatycznych wspierających działalność logistyczną i transportową
dr Marta Aniśkowicz, wykładowca, właściciel firmy Czaja Trans
Nowoczesna infrastruktura
Studia na kierunku administracja prowadzone są w Instytucie Ekonomicznym - zlokalizowanym blisko dworca PKP i PKS w Elblągu.
W budynku, w którym odbywają się zajęcia, znajduje się również biblioteka i czytelnia, bar studencki oraz Strefa Chill, w której możesz odpocząć i zrelaksować się w przerwach między zajęciami.
Posiadamy własny Dom Studencki zlokalizowany w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie parku oraz posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią. To nowoczesny, spełniający wszystkie standardy budynek, który zapewni Ci komfortowe warunki mieszkania w doborowym towarzystwie i miłej atmosferze.
Jak dostać się na administrację bezpieczeństwa publicznego?
Podstawą wpisania na listę studentów jest u uczelniany wskaźnik rekrutacyjny W obliczany ze wzoru: W = 2 *P1 + 0,25 *P2 + 0,25 *P3, gdzie P1, P2, P3 – są to punkty za przedmioty maturalne:
matematyka albo historia albo WOS (P1)
język polski (P2)
język obcy (P3)
W przypadku nowej matury w obliczeniu W uwzględnia się wyniki części pisemnej egzaminu maturalnego, gdzie wynik procentowy jest równy liczbie punktów. Liczba punktów „P” jest wyznaczana według jednego z następujących wariantów i jest równa:
liczbie punktów za egzamin zdawany wyłącznie na poziomie podstawowym,
sumie punktów uzyskanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
podwojonej liczbie punktów za egzamin zdawany na poziomie rozszerzonym (w przypadku, gdy na świadectwie dojrzałości nie są podawane dodatkowo punkty za poziom podstawowy),
podwojonej liczbie punktów w przypadku egzaminów, dla których nie były przewidziane dwa poziomy.
Liczba miejsc:
140 osób (dzienne i popołudniowe) - zapewniamy zajęcia w małych grupach!
30 osób (zaoczne) - zapewniamy zajęcia w małych grupach!