Mechanika i budowa maszyn to inżynierski kierunek studiów prowadzony w trybie dziennym, ukończenie którego zagwarantuje Ci solidne wykształcenie, a tym samym pewne zatrudnienie w branży mechanicznej.
Poznaj korzyści studiowania na kierunku mechanika i budowa maszyn
Wybierając mechanikę i budowę maszyn w naszej Uczelni zostaniesz wyposażony w praktyczne umiejętności i kompleksową wiedzę inżynierską, która pozwoli Ci podjąć pracę zaraz po zakończeniu, a często nawet jeszcze podczas trwania studiów.
Jak to możliwe? Przekonaj się, co wyróżnia nasze studia na tle innych uczelni:
W zależności od wyboru specjalności będziesz pracować m.in. jako:
technolog, programista centrów obróbkowych CNC
projektant i konstruktor maszyn i urządzeń mechanicznych
specjalista inżynierii odwrotnej
eksplorator maszyn, urządzeń i całych linii produkcyjnych
pracownik działu zajmującego się prototypowaniem i wzornictwem przemysłowym
specjalista zakresu napraw maszyn
Praktyczny wymiar studiów
Poczuj praktyczny wymiar studiowania: aż 6-miesiecy praktyki w wybranym zakładzie, firmie, instytucji związanej ze studiowanym kierunkiem. Pełny semestr studiów, to wystarczający okres, aby zapoznać się z realiami pracy w zawodzie mechanika i poznać działania prowadzone przez specjalistów na różnych stanowiskach.
Dzięki temu zdobędziesz doświadczenie zawodowe i poznasz oczekiwania potencjalnego pracodawcy, dla którego będziesz idealnym kandydatem do pracy.
Nasi studenci mechaniki i budowy maszyn są dla przedsiębiorców regionu cennym źródłem innowacyjnych wdrożeń i usprawnień. Wszystko za sprawą wykonywania aplikacyjnych prac dyplomowych, czyli takich których wyniki prowadzonych badań stanowią naukowe opracowanie danego problemu.
Wykładowcy praktycy
Specjaliści – inżynierowie z wiodących firm branży mechanicznej regionu wchodzą w skład naszej kadry akademickiej, a ich wiedza i doświadczenie są na bieżąco wykorzystywane w doskonaleniu programów kształcenia.
dzięki małej liczbie studentów w grupie gwarantujemy Ci dobry kontakt z wykładowcą,
dzięki aplikacji mobilnej USOS, masz szybki dostęp do swoich ocen i informacji z Uczelni.
Czego nauczysz się w trakcie studiów?
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Poznasz zasady mechaniki oraz projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych i projektowych.
Będziesz przygotowany do:
opracowywania i prowadzenia procesów wytwarzania,
eksploatacji maszyn,
prac wspomagających projektowanie maszyn,
doboru materiałów inżynierskich na elementy maszyn,
zarządzania pracą oraz do pracy w zespole,
sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.
Jak się studiuje mechanikę i budowę maszyn?
Pracę w zawodzie, na stanowisku technologa rozpocząłem już na ostatnim roku studiów w firmie STOKOTA, w której odbywałem praktyki zawodowe. Obecnie jestem kierownikiem Działu Technicznego, głównym Inżynierem w tej firmie
Łukasz - absolwent mechaniki i budowy maszyn
Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z PWSZ w Elblągu. Studenci mechaniki i budowy maszyn chętnie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych na terenie naszej firmy. W momencie wyrażenia chęci podjęcia pracy będą zawsze mile widziani w naszej spółce, ponieważ zdobyta na uczelni wiedza teoretyczna, uzupełniona wiedzą praktyczną dzięki prowadzonym przez Hanyang ZAS laboratorium pozwala na swobodne poruszanie się w środowisku Hanyang i wykonywanie wysokiej jakości pracy.
Hanna Gładysz, dyrektor zarządzający Hanyang ZAS
Wielu właścicieli i prezesów największych firm w regionie jest absolwentami inżynierii mechanicznej!
dr Agata Rychter, prof. uczelni - dyrektor Instytutu Politechnicznego
Nowoczesna infrastruktura
Będziesz uczył się zawodu w nowoczesnych laboratoriach, wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt i najnowsze oprogramowanie, co znacząco wpływa na komfort studiowania.
W Instytucie znajduje się również biblioteka i czytelnia oraz „Strefa Chill”, w której będziesz mógł odpocząć w przerwach między zajęciami.
Posiadamy własny Dom Studencki zlokalizowany w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie parku oraz posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią. To nowoczesny budynek z siłownia i sauną, który zapewni Ci komfortowe warunki mieszkania w miłej atmosferze.
Jak dostać się na mechanikę i budowę maszyn? - progi punktowe
W ANS w Elblągu nie ma progów punktowych! Wystarczy zdać maturę!
Podstawą wpisania na listę studentów jest u uczelniany wskaźnik rekrutacyjny W obliczany ze wzoru: W = 2 *P1 + 0,25 *P2 + 0,25 *P3, gdzie P1, P2, P3 – są to punkty za przedmioty maturalne:
matematyka albo fizyka albo informatyka (P1)
język polski (P2)
język obcy (P3)
W przypadku nowej matury w obliczeniu W uwzględnia się wyniki części pisemnej egzaminu maturalnego, gdzie wynik procentowy jest równy liczbie punktów. Liczba punktów „P” jest wyznaczana według jednego z następujących wariantów i jest równa:
liczbie punktów za egzamin zdawany wyłącznie na poziomie podstawowym,
sumie punktów uzyskanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
podwojonej liczbie punktów za egzamin zdawany na poziomie rozszerzonym (w przypadku, gdy na świadectwie dojrzałości nie są podawane dodatkowo punkty za poziom podstawowy),
podwojonej liczbie punktów w przypadku egzaminów, dla których nie były przewidziane dwa poziomy.