Małgorzata Latek

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Obecnie studentka 3 roku studiów I stopnia na kierunku ekonomia – specjalność finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Członkini studenckiego koła naukowego SENEKA oraz stypendystka Rektora. Wolne chwile poświęca swoim zainteresowaniom, czyli szeroko pojętej modzie, makijażom artystycznym oraz medycynie estetycznej. Czynnie brała udział w konferencjach, między innymi podczas Integrali 2024 r. przedstawiając temat „Wpływ innowacji społecznych na proces globalizacji”. Prelegentka podczas wewnętrznego seminarium koła naukowego. Aktywna uczestniczka rożnych akcji promocyjnych uczelni np. prowadzenie stoisk promocyjnych, przeprowadzenie warsztatów dla uczniów szkół średnich pt. „Techniki sprzedaży” oraz „Organizacja pracy w zespole”.

 

Ewelina Lipińska

Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu o profilu technik ekonomista, w latach 2020-2022 stypendystka stypendium Prezesa Rady Ministrów. Obecnie studentka 3 roku studiów I stopnia na kierunku ekonomia – specjalność finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Aktywna członkini studenckiego koła naukowego SENEKA oraz stypendystka Rektora. W wolnych chwilach interesuje się szeroko pojętym rękodziełem, florystyką oraz fotografią. Aktywnie uczestniczyła w konferencjach naukowych organizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu tj. podczas konferencji studenckiej „Matematyka łączy pokolenia – 20 lat w UE” zorganizowanej przez Instytut Politechniczny ANS w Elblągu pt. „Matematyka w życiu codziennym – ustalanie wysokości rat kredytu” oraz podczas Integrali 2024 pt. „Oczekiwania konsumentów produktów FMCG wobec opakowań”, a także prelegentka podczas wewnętrznych seminariów koła naukowego. Ponadto aktywnie uczestniczyła w rożnych akcjach promocyjnych Uczelni np. prowadzeniła stoiska promocyjne, przeprowadziła warsztaty pt. „Organizacja pracy w zespole” oraz „Techniki sprzedaży” dla uczniów szkół średnich. W 2024 roku uczestniczyła w wyjeździe w ramach programu Erasmus+ - BIP w Rumunii pt.: „Convergence and Inclusion Policies in the European Union: Fostering Sustainable Integration, Resilience, and Prosperity”. Pani Ewelina Lipińska pomimo obowiązków związanych z Uczelnią pracuje, jednocześnie nie zaniedbuje studiów, osiąga bardzo dobre wyniki, co skutkuje uzyskanymi stypendiami naukowymi.

 

Jan Lewandowski

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim o profilu biologiczno-chemicznym. Dwukrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Uczestnik projektu pt. „Zdolni z Pomorza – powiat nowodworski” na kierunku chemia. Obecnie student 3 roku na kierunku ekonomia – specjalność finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Członek studenckiego koła naukowego SENEKA oraz stypendysta Rektora. Prelegent konferencji naukowych organizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu tj. podczas konferencji studenckiej „Matematyka łączy pokolenia – 20 lat w UE” zorganizowanej przez Instytut Politechniczny ANS w Elblągu pt. „Tajemnice ciągu Fibonacciego” oraz podczas Integrali 2024 pt. „Przestępczość nieletnich w Polsce w latach 2015 – 2022”, a także uczestnik wewnętrznego seminarium koła naukowego. Uczestnik różnych akcji promocyjnych Uczelni np.: prowadzenie stoisk promocyjnych, przeprowadzenie warsztatów pt. „Organizacja pracy w zespole” oraz „Techniki sprzedaży” dla uczniów szkół średnich. Uczestnik BIPu w Rumunii pt. „Convergence and Inclusion Policies in the European Union: Fostering Sustainable Integration, Resilience, and Prosperity” w ramach programu Erasmus+.

 

Sandra Stypuła

W wolnych chwilach Pani Sandra Stypuła zajmuje się rysowaniem i jest to jej pasja. Nigdy nie miała ulubionej techniki, najczęściej korzysta z tuszy i atramentów, ale zdarza się też wykorzystywać akwarele, farby akrylowe, markery akwarelowe, markery z tuszami na bazie alkoholi czy robić drobne linoryty. Ma kilka swoich ulubionych motywów do wykorzystania w nowych pracach. Inspiracją do tworzenia jest dla niej tak naprawdę wszystko. Niezobowiązująca rozmowa ze znajomymi, przypadkowo znaleziony artykuł w intrenecie czy coś co przypadkiem zobaczy na ulicy. Pani Sandra miała także swój wernisaż w Galerii Sztuki Filar ANS - "Gwiezdne mity". Rysowanie nie jest jednak jedynym zainteresowaniem. Od 2016 roku Pani Sandra trenuje aikido w elbląskim Zanshindojo, czego efektem jest posiadanie stopnia 1 kyu. Poza tym od czasów gimnazjum pasjonuje się także Japonią, jej kulturą i mitologiami (co widać w niektórych z wystawianych prac).

 

Angelika Czajkowska

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, gdzie wzięła udział w programie ,,Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” oraz zdobyła stypendium Prezesa Rady Ministrów. W latach 2019 – 2023 studentka studiów licencjackich na kierunku studiów Administracja (specjalność administracja bezpieczeństwa publicznego). Dyplomowana absolwentka rocznej szkoły wizażu Beauty Art - Szkoły wizażu Beaty Małachowskiej.

Uczestniczka ogólnopolskich konferencji naukowych tj.: „Problemy i wyzwania bezpieczeństwa narodowego w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym” , "Topos śmierci w literaturze, kulturze i sztuce”, "Crime - Psychologia kryminalistyczna i kryminologia”. Współautorka rozdziałów w recenzowanych publikacjach naukowych. Zaangażowana w działalność Koła Naukowego Public Safety w latach 2019-2022.

Uczestniczka II edycji Kolegium Legislacji – projektu skierowanego do wybranych w drodze konkursu trzydziestu najlepszych studentów z całej Polski. Uczestniczka Zjazdu Klubu Lidera Rzeczypospolitej - inicjatywy w ramach działalności Klubu Lidera Rzeczypospolitej działającego przy Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.
 

Dawid Markun

Student kierunku studiów Ekonomia o specjalności Ekonomia Menadżerska w latach 2019-2023. Przez 3 lata był wolontariuszem i liderem Akademii Przyszłości, przez dwa lata pełnił funkcje Koordynatora Regionalnego. Akademia Przyszłości to projekt skierowany do dzieci z ciężka sytuacją życiową (problemy z rówieśnikami, relacje rodzinne, problemu emocjonalne). W 2021 roku razem z grupą znajomych stworzył Fabrykę Dobra, która w pierwszym momencie działania miała wspierać dzieciaki z Akademii Przyszłości i rodziny ze Szlachetnej Paczki, których nie udało się włączyć do projektu. Stowarzyszenie ewoluowało i zakres działania powiększył się o cały region. W Fabryce Dobra realizuje polsko-ukraińskie dni otwarte. W roku ubiegłym Dawid koordynował Festyn dla uchodźców w Ośrodku Wiking w Jantarze, akcję Fabrykowe Kosze Wielkanocne oraz Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka.

Bardzo aktywnie angażuje się w działania wolontariackie. Jest zaangażowanym i kreatywnym wolontariuszem. Jest również strażakiem ochotnikiem w Wielkim Wierznie. W 2021 był nominowany do nagrody w konkursie Wolontariusz Roku w Korpusie Solidarności.

 

Marcin Janicki

Marcin Janicki

Urodzony w 1983 roku w Elblągu, absolwent naszej Uczelni na kierunku studiów Administracja samorządowa i finanse publiczne. Po studiach licencjackich wyjechał do Anglii, gdzie przez kilkanaście lat pracował i doskonalił się w dziedzinie marketingu internetowego. Od kilku lat prowadzi życie „cyfrowego nomada”, jeżdżąc po Europie z psem „Menelem”, samodzielnie wybudowanym kampervanem. Prowadzi stronę http://www.vincentvan.org i kanał na YouTube, gdzie można znaleźć opowieści z podróży, porady na temat budowy kampera, a ostatnio również cykl filmów o Elblągu i ciekawych elblążanach. W 2021 roku rozpoczął studia magisterskie w elbląskiej PWSZ na kierunku studia menadżersko-prawne.

 

Monika Hasić

Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Administracja (specjalność: podatki i rachunkowość w administracji) oraz studiów II stopnia na kierunku studia menadżersko-prawne (specjalność: menadżer analiz biznesowych).

W latach 2019-2021 przewodnicząca studenckiego koła naukowego Public Safety. Uczestniczka wielu ogólnopolskich konferencji naukowych t.j.: Służba więzienna w systemie bezpieczeństwa publicznego, Samorząd terytorialny – stan obecny i perspektywy I i II edycja. Zajęła drugie miejsce wygłaszając swój referat podczas XVLII edycji Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie.

Uczestniczka I edycji Kolegium Legislacji – projekt skierowany do wybranych w drodze konkursu trzydziestu najlepszych studentów z całej Polski. Obecnie również studentka II roku studiów prawniczych.

W roku 2022 otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

 

Oskar Sęk

Absolwent Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym z tytułem plastyka o specjalności techniki graficzne w 2012 r. Wyróżniony w dwóch ogólnopolskich konkursach. W Galerii Filar Sztuki PWSZ w Elblągu dwukrotnie prezentował swoje prace: Zamknięty rozdział – wystawa malarstwa i rysunku – wernisaż 17.10.2017; Czarno na białym – wystawa malarstwa i rysunku – wernisaż 17.01.2019.

Studia rozpoczął na kierunku mechanika i budowa maszyn, w 2015 r. jednakże odnalazł się na kierunku studiów Ekonomia, specjalność: ekonomika procesów logistycznych, po czym w 2019 r. złożył i obronił pracę licencjacką na ocenę 5. W trakcie studiów licencjackich wielokrotny stypendysta Rektora. W tym samym roku podjął studia stacjonarne II stopnia na kierunku studia menadżersko-prawne w zakresie menadżer analiz biznesowych. Pracę magisterską obronił w 2021 r. na ocenę 5. W 2016 r. dołączył do Studenckiego Koła Naukowego SENEKA, obierając sobie za cel działalność naukową. W 2019 r. objął stanowisko przewodniczącego Koła. Do 2021 r. zrealizował następujące działania: organizacja i udział w 2 debatach akademickich na terenie PWSZ w Elblągu; czynne uczestnictwo w 6 międzynarodowych oraz 2 ogólnopolskich konferencjach naukowych, a także w 2 seminariach organizowanych na terenie PWSZ w Elblągu (w tym laureat 3 nagród za najlepsze wystąpienia); 8 publikacji w recenzowanych materiałach pokonferencyjnych jako rozdział w monografii, z czego 6 zostało opublikowanych w punktowanych wydawnictwach z ministerialnego wykazu; inna działalność organizacyjna i charytatywna na rzecz PWSZ w Elblągu, społeczności studenckiej i lokalnej.

Jeszcze w trakcie studiów licencjackich po zakończeniu 6 miesięcznych pilotażowych praktyk zawodowych, podjął pracę w GIS-owskiej spółce OPEGIEKA, gdzie pracuje do dziś. Obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej na Uniwersytecie Morskim w Gdyni w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości.

Tomasz Bagiński

W latach 2017-2021 student studiów I stopnia na kierunku Ekonomia, specjalność: media społecznościowe w biznesie. W latach 2018-2020 członek Rady Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz członek Studenckiego Koła Naukowego „Ambasador”. Angażował się głównie w życie studenckie naszej Uczelni, pomagając przy organizacji takich wydarzeń jak Turbinalia 2019, Loteria Dobroci czy Mikołajkowy Lunch. Uczestniczył w wielu konferencjach i wydarzeniach dotyczących rozwijania kompetencji miękkich przez studentów, gdzie opowiadał między innymi o szczegółach innowacyjnego przedmiotu Kultura Społeczna i Zawodowa. Reprezentował Uczelnię podczas wielu Targów Naukowych. Zwieńczeniem jego przygody z naszą Uczelnią było przygotowanie pracy licencjackiej pt.: "Postprawda w mediach społecznościowych", gdzie zawarł wyniki przeprowadzonego na grupie studentów Instytutu Ekonomicznego badania w celu sprawdzenia ich umiejętności weryfikacji zdobytych informacji.