Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki

Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki

13 kwietnia maturzyści z elbląskich i malborskich szkół średnich wzięli udział w drugiej edycji Wielkiej Powtórki przed Maturą z Matematyki będącej finałem bezpłatnego kursu Matma Praktycznie Zdana, organizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu, z którego skorzystało ponad 700 uczniów.

Prorektor ds. Kształcenia ANS w Elblągu dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni przywitał blisko 300 uczniów klas maturalnych z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu oraz Technikum nr 3 w Malborku, którzy na niecały miesiąc przed egzaminem maturalnym zdecydowali się wspólnie z nami powtórzyć wszystkie zagadnienia mogące pojawić się na maturze z matematyki.

Dr inż Marcin Bukowski zaprosił młodzież do wspólnego przerobienia arkusza maturalnego. Omówił szczegółowo wszystkie elementy, na które trzeba zwracać uwagę w trakcie egzaminu. Logarytmy, funkcje, ciągi, czy też równania i nierówności były jednymi z wielu działów matematyki, z jakimi zmagali się uczniowie klas maturalnych w czasie Wielkiej Powtórki.

- Skupiłem się głównie na funkcjach. Dzisiaj dowiedziałem się wielu ciekawych metod rozwiązywania zadań, których wcześniej nie znałem. Bardzo fajna inicjatywa - mówił uczeń ZSTI w Elblągu.

Maturzyści cały czas aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Stale podkreślali, jak ważne jest regularne powtarzanie materiału, zwłaszcza na ostatniej prostej przed maturą.

 Matura w tym roku zapowiada się ciężko, dlatego dobrze sobie wszystko jeszcze raz powtórzyć - komentowali uczniowie.

Przedstawione metody rozwiązywania zadań na pewno sprawią, że uczniowie lepiej poradzą sobie z czekającym ich egzaminem i matura nie będzie już taka straszna.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży były stoiska przygotowane przez Instytuty ANS w Elblągu. Największym zainteresowaniem cieszyły się: badanie grupy krwi, VR oraz roboty.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie Wielką Powtórką przed Maturą z Matematyki, w tym roku zdecydowaliśmy się podzielić wydarzenie na dwa spotkania. Kolejni uczniowie klas maturalnych odwiedzą naszą Akademię już 20 kwietnia.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na maturze!


Data publikacji: 13 kwietnia 2023

Przewiń do góry