Praktyczny wymiar studiów w Instytucie Ekonomicznym

Praktyczny wymiar studiów w Instytucie Ekonomicznym

W Instytucie Ekonomicznym Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu po raz pierwszy odbyły się egzaminy podsumowujące sześciomiesięczne praktyki zawodowe.

- Po raz pierwszy w Instytucie Ekonomicznym przeprowadzamy egzamin po praktyce zawodowej, która trwała pół roku - mówił Zastępca dyrektora IE ANS w Elblągu ds. naukowych i organizacyjnych - dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

Rozszerzenie czasu praktyk z trzech do sześciu miesięcy podkreśla praktyczny wymiar studiów w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Studenci w czasie kształcenia w naszej Akademii zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną ale również umiejętności praktyczne i doświadczenie niezbędne do pracy w wybranym zawodzie.

- Studenci przez pół roku mieli możliwość nabywania umiejętności praktycznych, które mają zastosowanie w różnych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych - podkreślał Zastępca dyrektora IE ANS w Elblągu ds. naukowych i organizacyjnych - dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

Najlepszym świadectwem jakości realizowanych praktyk są opinie samych studentów.

- Właśnie zakończyłam półroczne praktyki zawodowe i dzięki tym praktykom poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz zdobyłam duże doświadczenie. Uważam te praktyki za bardzo udane - mówiła Aleksandra Garbaczewska - studentka Ekonomii w IE ANS w Elblągu.

- W czasie tych sześciomiesięcznych praktyk zdobyłam doświadczenie, które przyda mi się później w karierze zawodowej.  Uważam, że praktyczny wymiar studiów w ANS w Elblągu jest super! - mówiła Sylwia Bożyk - studentka kierunku  Ekonomia w IE ANS w Elblągu.

Nie zwlekaj! Rejestracja elektroniczna kandydatów na rok akademicki 2022/2023 trwa!

Instytut Ekonomiczny Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu oferuje studia pierwszego stopnia na kierunkach: Administracja oraz Ekonomia. W ofercie dostępne są również studia magisterskie na kierunku Studia Menadżersko-Prawne.

Pełną ofertę kształcenia w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu można znaleźć tutaj.


Data publikacji: 12 lipca 2022

Przewiń do góry