Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Ponad 600 maturzystów zmierzyło się z królową nauk

Ponad 600 maturzystów zmierzyło się z królową nauk

W tym roku Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W trakcie pierwszego wydarzenia zorganizowanego 13 kwietnia odwiedziło nas blisko 300 uczniów, natomiast 20 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć ponad 300 tegorocznych maturzystów z 10 szkół średnich. Młodzież z: Pasłęka, Malborka, Morąga, Ornety, Kwidzyna, Dobrocina oraz Elbląga tłumnie zjawiła się w murach naszej Akademii, aby na dwa tygodnie przed maturą powtórzyć sobie wszystkie informacje mogące przydać się na egzaminie maturalnym z matematyki.

Zebranych uczniów przywitała Prorektor ds. Organizacyjnych i Naukowych ANS w Elblągu dr Irena Sorokosz, prof. uczelni, po czym dr inż. Marcin Bukowski rozpoczął rozwiązywanie i omawianie zadań z przygotowanego arkusza maturalnego. W trakcie Wielkiej Powtórki na uczniów czekały m.in. równania i nierówności, logarytmy, funkcje, a także ciągi. Prowadzący nieustannie przypominał na co szczególnie należy zwracać rozwiązując zadania.

- Sporo się dzisiaj dowiedziałem, a sposoby rozwiązywania zadań były omówione bardzo szczegółowo. Muszę przyznać, że część metod była dla mnie nowa. Zależy mi na tym, aby zdać maturę a nie jest to takie proste i dobrze było jeszcze raz przećwiczyć rozwiązywanie zadań - mówił uczeń ZSM w Elblągu.

Dodatkowo na uczniów czekały stoiska przygotowane przez Instytuty ANS w Elblągu. Wirtualna rzeczywistość, badanie grupy krwi, roboty, ściąganie odcisków palców, czy też laboratoria stanowiły dla maturzystów nie lada atrakcję.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez naszą Akademię Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki pomoże uczniom w zdaniu tego niezwykle ważnego egzaminu i w przyszłym roku akademickim dołączą oni do grona studentów.

Wszystkim uczniom klas maturalnych życzymy powodzenia na maturze!


Data publikacji: 21 kwietnia 2023

Przewiń do góry