Młodzi informatycy zdobyli certyfikaty

Młodzi informatycy zdobyli certyfikaty

Ponad 40 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu otrzymało certyfikaty ukończenia kursu informatycznego organizowanego przez Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu, w ramach projektu "Wyrównanie Szans".

Prowadzącym warsztaty i pomysłodawcą projektu jest Patryk Pieczarka, student kierunku Informatyka w ANS w Elblągu, a opiekunem projektu – dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS ANS w Elblągu.

W czasie trwania kursu młodzi informatycy poznali podstawy informatyki oraz uzyskali wiedzę z zakresu wirtualizacji, sieci komputerowych i systemów operacyjnych. Ponadto mieli unikatową szansę na poznanie życia studenckiego.

Doskonale zbalansowany program zajęć zagwarantował, że uczniowie znający podstawy informatyki realizowali zagadnienia zaawansowane, zaś osoby dopiero wkraczające w świat IT, uzyskały fundamentalną wiedzę informatyczną.

– Warsztaty są tak przygotowane, by mogli wziąć w nich udział również uczniowie, którzy z informatyką nie mieli wcześniej nic wspólnego. Dajemy laikom świetną szansę na rozpoczęcie przygody z IT – mówił dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor IIS ANS w Elblągu.

Uzyskany certyfikat i umiejętności wyniesione z kursu ułatwią młodym informatykom zrobienie pierwszych kroków w wymarzonym zawodzie.

 

 


Data publikacji: 23 czerwca 2022

Przewiń do góry