Maturzyści dowiedzieli się co można zmierzyć za pomocą prądu

Maturzyści dowiedzieli się co można zmierzyć za pomocą prądu

17 stycznia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu uczestniczyli  w wykładach i warsztatach organizowanych w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej przez Instytut Politechniczny Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Młodzież rozpoczęła swoją wizytę w ANS w Elblągu od wprowadzenia teoretycznego, w trakcie którego dr inż. Tomasz Samotyjak zapoznał ich z rodzajami, sposobami użycia mierników elektrycznych oraz ich cechami technicznymi i funkcjonalnymi. Następnie omówiono rodzaje oddziaływań prądu elektrycznego oraz jego wykorzystania w życiu codziennym.

Najbardziej atrakcyjna dla młodzieży była jednak praktyczna część wizyty w laboratorium elektroniki i miernictwa. Pod nadzorem dra inż. Tomasza Samotyjaka, uczniowie mieli okazję połączyć układy elektroniczne oraz zapoznać się z obsługą cyfrowych urządzeń pomiarowych tj. multimetry oraz oscyloskopy. Licealiści byli zachwyceni możliwością skorzystania z dostępnych urządzeń oraz dokonania pomiarów.

Zajęcia były przyjemne, i co ważne - przystępne dla licealistów. Bardzo spodobała mi się możliwość zbudowania kilku prostych układów i zrozumienia zasady ich działania "na własnej skórze", a nie tylko na papierze – mówił Adrian, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Uczniowie zapowiedzieli, że z chęcią odwiedzą naszą Akademię ponownie.


Data publikacji: 18 stycznia 2023

Przewiń do góry