Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Finałowy etap konkursu pt. „Polskie konstytucje – od Konstytucji 3 maja 1791 r. do Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r.”.

Finałowy etap konkursu pt. „Polskie konstytucje – od Konstytucji 3 maja 1791 r. do Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r.”.

3 listopada 2021 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbył się ostatni etap konkursu dla uczniów szkół średnich pt. „Polskie konstytucje – od Konstytucji 3 maja 1791 r. do Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r.”, zorganizowanego przez Instytut Ekonomiczny oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Elblągu.

 

Konkurs nawiązuje do obchodzonej w całym kraju 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat kształtowania się ustroju państwa polskiego oraz praw i wolności obywatelskich na przestrzeni dziejów, których odzwierciedlenie znaleźć możemy w treści norm prawnych zawartych w uchwalanych kolejno konstytucjach i ich nowelizacjach.

W finale udział wzięło łącznie 17 uczniów z 6 szkół (w tym 5 szkół z Elbląga i jedna szkoła z Tczewa). Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w konkursie oraz drobne upominki.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagrody głównej odbędzie się 18 listopada 2021 r. podczas otwarcia wystawy prac studentów PWSZ w Elblągu pt. „Dla Niepodległej”.

 

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu dr inż. Jarosława Niedojadło, prof. uczelni.

Nagroda główna w postaci tabletu została ufundowana przez Fundację Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego ze środków funduszu nieograniczonego pochodzących z wpływów z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

 


Data publikacji: 08 listopada 2021

Przewiń do góry