Festiwal Nauki PWSZ w Elblągu jest imprezą popularyzującą naukę. W latach ubiegłych organizowany był w naszej Uczelni pod nazwą Bałtycki Festiwal Nauki

 W 2019 roku Festiwal odbędzie się 23 maja a jego tematyka zostanie poszerzona o zagadnienia związane ze sztuką. Szczegółowy program można przeczytać na stronie Festiwalu Nauki i Sztuki PWSZ w Elblągu.

Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności pragną zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych oraz poruszanych problemów .

 

Na odwiedzających czekać będzie wiele interesujących pokazów t.j wystawa sprzętu technik kryminalistycznych i wiele innych rozwijających kreatywność i rozbudzających ciekawość świata. Podczas warsztatów będzie można np. poznać budowę i zasady działania robotów mobilnych, wykonać mieszankę betonową, a także przenieść się w świat zaczarowanych wielościanów. Każdy będzie mógł przenieść się do magicznego świata fizyki, przeprowadzić niesamowite eksperymenty chemiczne i dowiedzieć się jaką moc ma energia słoneczna.